Točkovanje prvenstva MotoGP 2024

Sistem točkovanja MotoGP 2024:

Mesto 1 2. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12. 13 14 15
Dirka252016131110987654321
Sprint1297654321

Točkovanje prvenstva MotoGP 2024, dirkači:

DirkačTočkeQatarPortugalUnited States
1J. Martin80283220
2E. Bastianini59152420
3M. Viñales5671237
4P. Acosta5491926
5F. Bagnaia5031613
6B. Binder4929137
7A. Espargaro39151014
8M. Marquez361899
9F. Di Giannantonio259610
10J. Miller22166
11M. Bezzecchi202108
12F. Quartararo195104
13A. Marquez14131
14M. Oliveira13175
15R. Fernández77
16A. Fernandez752
17J. Mir734
18J. Zarco541
19A. Rins33
20T. Nakagami22
21F. Morbidelli
22L. Marini

Moštvo osvoji toliko točk, kot njihova redna dirkača, oziroma zamenjave zanju. Točke wildcard dirkačev se ne upoštevajo.

Točkovanje prvenstva MotoGP, moštva:

MoštvoTočkeQatarPortugalUnited States
1Ducati Team109463033
2Aprilia Racing Team95222251
3Pramac Racing80283220
4Red Bull KTM Factory Racing71292913
5Tech 36192428
6Gresini Racing5031910
7Team VR4645111618
8Yamaha Factory Racing225134
9Trackhouse Racing Team201712
10Team LCR743
11Repsol Honda Team734

Točkovanje prvenstva MotoGP 2023, proizvajalci:

ProizvajalecTočkeQatarPortugalUnited States
1Ducati96373425
2KTM76292126
3Aprilia72152037
4Yamaha195104
5Honda844

Proizvajalec na dirki dobi toliko točk, kot njihov najvišje uvrščeni dirkač.

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!

Donirate lahko na tej povezavi ->Doniraj