VN NIZOZEMSKE, kvalifikacije: Verstappnu ‘domači’ POLE POSITION za las pred HAMILTONOM

Avtor prispevka: , objavljeno 4. septembra 2021 .

Max Verstappen je zmagovalec kvalifikacij Formule 1 na domači dirki za veliko nagrado Nizozemske, kjer je Lewisa Hamiltona v zadnjem hitrem poizkusu ugnal za le 0.038 sekunde in osvojil svoj 10. najboljši štartni položaj v karieri. Če časa kroga nebi izboljšal, bi z Lewisom Hamiltonom imela povsem enak čas, a bi pole position vseeno pripadel Verstappnu, ker je prvi postavil čas kroga. Pri tem velja omeniti, da Max v zadnjem delu kroga zaradi tehničnih težav sploh ni uporabil sistema DRS, sicer bi bil še približno 0.15 sekunde hitrejši.

Britanec bo dirko začel z drugega mesta, potem ko je v zadnjem hitrem krogu premagal moštvenega kolega Valtterija Bottasa. Finec bo v drugem Mercedesu dirko začel s tretjega mesta.

Četrto štartno mesto je osvojil Pierre Gasly, pred dirkačema Ferrarija, Charlesom Leclercom ter Carlosom Sainzem. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) je dosegel odlično sedmo štartno mesto, v prvi deseterici pa so kvalifikacije končali še Esteban Ocon (Alpine), Fernando Alonso (Alpine) ter Daniel Ricciardo (McLaren).