VN NIZOZEMSKE, kvalifikacije: Verstappnu ‘domači’ POLE POSITION za las pred HAMILTONOM

Avtor prispevka: , objavljeno 4. septembra 2021 .

Max Verstappen je zmagovalec kvalifikacij Formule 1 na domači dirki za veliko nagrado Nizozemske, kjer je Lewisa Hamiltona v zadnjem hitrem poizkusu ugnal za le 0.038 sekunde in osvojil svoj 10. najboljši štartni položaj v karieri. Če časa kroga nebi izboljšal, bi z Lewisom Hamiltonom imela povsem enak čas, a bi pole position vseeno pripadel Verstappnu, ker je prvi postavil čas kroga. Pri tem velja omeniti, da Max v zadnjem delu kroga zaradi tehničnih težav sploh ni uporabil sistema DRS, sicer bi bil še približno 0.15 sekunde hitrejši.

Britanec bo dirko začel z drugega mesta, potem ko je v zadnjem hitrem krogu premagal moštvenega kolega Valtterija Bottasa. Finec bo v drugem Mercedesu dirko začel s tretjega mesta.

Četrto štartno mesto je osvojil Pierre Gasly, pred dirkačema Ferrarija, Charlesom Leclercom ter Carlosom Sainzem. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) je dosegel odlično sedmo štartno mesto, v prvi deseterici pa so kvalifikacije končali še Esteban Ocon (Alpine), Fernando Alonso (Alpine) ter Daniel Ricciardo (McLaren).

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!