VN Aragonije FP2: Jorge Martin najhitrejši pred Quartararojem

Avtor prispevka: , objavljeno 16. septembra 2022 .

Jorge Martin je bil najhitrejši na popoldanskem drugem treningu MotoGP za VN Aragonije, kjer se mu je na le 0.074 sekunde približal Fabio Quartararo.

Dirkač Pramac Ducatija je postavil najhitrejši čas dneva 1:47.402, med najhitrejših deset pa se je z dobrimi tremi desetinkami zaostanka uvrstil tudi povratnik Marc Marquez, ki ima za zdaj zagotovljeno mesto v drugem delu kvalifikacij. Dirkač Honde je bil polno zaposlen s primerjalnim testom nihajnih vilic. Španec je najprej preizkušal običajno iz karbonskih vlaken, proti koncu treninga pa je preizkusil še vilice iz aluminija, katero je dobavil novi zunanji partner Honde, Kalex.

Tretji čas treninga je postavil Johann Zarco pred Eneo Bastianinijem ter Francescom Bagnaio na petem mestu. Šesti je bil Alex Rins, sedmi Maverick Vinales, osmi Marc Marquez, deveti Jack Miller ter deseti Luca Marini.

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!