Vinalesu zadnji dan testiranj

Avtor prispevka: , objavljeno 24. februarja 2020 .

Maverick Vinales je s časom 1:53.858 postavil najhitrejši čas zadnjih letošnjih predsezonskih testiranj. Španec je bil danes ob tem tudi dirkač z največ odpeljanim krogi – 84. Na drugem je tik za njim zaključil Franco Morbidelli. Dobro formo Suzukija je s tretjim mestom ponovno potrdil Alex Rins. Najhitrejši iz včerajšnjega dneva Fabio Quartararo je tokrat postavil četrti čas 0,219 sekunde za najhitrejšim Vinalesom. Francoski dirkač je imel zadnji dan tudi nekaj tehničnih težav z motociklom. Najboljši Ducati je bil Jack Miller na petem mestu pred drugim dirkačem Suzukija Joanom Mirom. Aktualni svetovni prvak Marc Marquez, ki je preizkušal tako lanski kot letošnji motocikel je testiranja končal kot sedmi. V deseterici so zaključili še Takaaki Nakagami, Brad Binder ter Andrea Dovizioso.

Kar 18 izmed 22-ih dirkačev je sicer zaključilo znotraj ene sekunde najhitrejšega časa. Zadnji izmed teh je bil Cal Crutchlow.