Vinalesu drugi trening

Avtor prispevka: , objavljeno 12. aprila 2019 .

Maverick Vinales je s časom 2:03.857 postavil najhitrejši čas drugega prostega treninga, ter tako za 0,044 sekunde ugnal Marca Marqueza, ki je danes tudi prvič preizkusil Hondino verzijo krilca, podobnega tistimu “spornemu” Ducatija. Aktualni svetovni prvak je sicer vodil večino treniga do zadnjih petih minut, ko so začeli dirkači množično izboljševati čase z najmehkejšo pnevmatiko.

Dobro formo Yamahe je s tretjim mestom potrdil Valentino Rossi, tik za njim je zaključil najboljši Ducatijev dirkač, ponovno Jack Miller. Cal Crutchlow je postavil peti čas. Nekoliko več so nato zaostali ostali na čelu z Alexom Rins na šestem mestu. Z dobrimi predstavami nadaljujeje tudi Pol Esparagaro. V deseterici so zaključili še oba Petronasova dirkača Franco Morbidelli in Fabio Quartararo ter Francesco Bagnaia.

Skoraj desetinko za njim je zaostal Andrea Dovizioso in glede na to, da je za jutrišnje dopoldne napovedano deževje si bo moral nastop v hitrejši kvalifkacijski skupini zagotoviti preko počasnejše.

V primerjavi s prvim prostim treningom, ko je le pet dirkačev za vodilnim zaostalo manj kot sekundo je bilo tokrat takšnih kar dvanajst. Zadnji takšen je bil Joan Mir.

Še vedno imata obilo težav Joan Zarco in Jorge Lorenzo. Španec je na šestnajstem mestu končal tik pred francoskim dirkačem.