Vinales postavil najhitrejši čas testnega dne v Barceloni

Avtor prispevka: , objavljeno 17. junija 2019 .

Maverick Vinales je s časom 1:38.967 končal na vrhu testnega dne v Barceloni ter tako zaključil tik pred Francom Morbidellijem.

Trening je bil sicer dopoldne kratko prekinjen po padcu Jorgeja Lorenza v osmem zavoju. Njegova Honda je ob tem pristala na zaščitni ogradi. Po pregledu v medicinskem centru se je Španec vrnil na stezo dan zaključil na sedemnajstem mestu z odpeljanimi petinšestdesetimi krogi. Večino dopoldneva je sicer vodil Alex Rins s časom 1:39.618. Popoldne je v četrtem zavoju padel zmagovalec nedeljske dirke Marc Marquez. Toda se kmalu za tem vrnil na stezo ter na vrhu razpredelnice zamenjal Fabia Quartararoja. V zadnjem delu dneva pa sta se na vrh zavihtela Vinales ter Morbidelli. Vinales je poleg tega zaključil tudi z največ odplejanimi krogi – 98. Marquez je na koncu zasedel tretje mesto pred Rinsom ter Quartararojem.

Najboljši Ducatijev dirkač je bil na šestem mestu Francesco Bagnaia, ki je za najhitrejšim zaostal skoraj pol sekunde. Dve uri pred koncem pa je padel v trinajstem zavoju. V deseterici so zaključili še Takaaki Nakagami, Joan Mir, Jack Miller ter Cal Crutchlow. Tik za njimi so zakljčili trije Ducatijevi dirkači, Petrucci, Dovizioso ter Rabat. Ta je bil tudi zadnji znotraj ene sekunde. Valentino Rossi je postavil štirinajsti čas. Na stezi pa smo videli tudi Danija Pedroso, ki je zaključil na zadnjem petindvajsetem mestu.