Vinales dobil drugi trening v Le Mansu

Avtor prispevka: , objavljeno 17. maja 2019 .

Maverick Vinales je s časom 1:36.428 postavil najhitrejši čas drugega prostega treninga v Le Mansu. Dirkaču Yamahe se je najbolj uspel približati Marc Marquez, ki je za njim zaostal skoraj dve desetinki. Aktualni svetovni prvak je sicer s časom 1:32.2 vodil večino treninga. Tretji je bil tokrat najhitrejši s prvega prostega treninga Fabio Quartararo. Precej bolje je šlo tokrat Jorgeju Lorenzu, ki je nekoliko presenetil s četrtim mestu, pred nekdanjim moštvenim kolegom Andreo Doviziosom in njegovim naslednikom pri Ducatiju Danilom Petruccijem. Sedmo in osmo mesto je pripadlo bratom Espargaro, Pol pred Aleixom. Deseterico sta zaključila Takaaki Nakagami ter Franco Morbidelli.

Trening na keterem je kar 15 dirkačev končalo znotraj ene sekunde je zaznamovalo veliko število padcev. Valentinu Rossiju, ki je tokrat zaključil šele na trinajstem mestu grozi nastop v počasnejši kvalifikacijski skupini, saj je za jutri dopoldne pred tretjim treningom napovedan dež. Trenutno zadnji, ki še ima zagotovljen nastop v hitrejši skupini je Jack Miller, tokrat šele šestnajsti, vendar pa je bil njegov dopoldanski čas dovolj dober za trenutnih Top 10. Ponovno sta bila nekoliko bolj v ozadju dirkača Suzukija na štirinajstem oziroma petnajstem mestu, Mir ponovno pred Rinsom.