Avtor prispevka: , objavljeno 31. avgusta 2018 .

Sebastian Vettel je bil najhitrejši dirkač na popoldanskem petkovem treningu na domači dirki moštva Ferrari v Monzi, katerega je zaznamovala grozljiva nesreča Sauberjevega dirkača Marcusa Ericssona, kateremu je dirkalnik pri visoki hitrosti na zaviranju v prvi ovinek zavil v levo, v zaščitno ogrado. Sistem DRS se namreč ni zaprl, Švedov dirkalnik pa je po trku v ogrado večkrat prevrnilo in zavrtelo. K sreči je dirkač Sauberja iz razbitega dirkalnika odkorakal brez poškodb.

Trening je bil zaradi nesreče prekinjen po vsega dveh minutah od začetka, nadaljeval pa se je po 20 minutnem premoru, ko so varnostniki počistili razbitine in popravili ograjo. Treninga je tako ostalo še 68 minut, pri Ferrariju pa so takoj na stezo poslali Vettla, ki je s supermehkimi gumami za 0.157 sekund prehitel moštvenega kolega Kimija Raikkonena, ki je svoj krog postavil na mehkih gumah. Lewis Hamilton je prvi hitri krog končal dve desetinki za Vettlom, čeprav je skrajšal drugo šikano.

Tudi Vettel je opustil hitri krog, potem ko je v Parabolici zapeljal s steze, Raikkonen pa je prevzel vodstvo s časom 1:21.375. Vettel je s tretjim krogom skočil na drugo mesto, v naslednjem, četrtem poizkusu pa je z 1:21.105 za 0.270 prehitel Raikkonena in se zavihtel na vrh razpredelnice časov.

Nemec je poskušal še izboljšati svoj čas, a se je zaradi prekrmarjenega dirkalnika zavrtel v Parabolici. Dirkalnika ni poškodoval, tako da se je lahko vrnil v bokse, iz katerih je znova pripeljal šele 12 minut pred koncem.

Hamilton je bil na koncu tretji, 0.017 sekunde za Raikkonenom, Vlatteri Bottas v drugem Mercedesu pa je bil še štiri desetinke sekunde počasnejši. Red Bullova dirkača sta bila peti in šesti, precej za dirkalniki Ferrarija in Mercedesa. Max Verstappen je bil tokrat hitrejši od Daniela Ricciarda.

Esteban Ocon in Sergio Perez v novi ekipi Racing Point, ki bo po prevzemu Force Indie v Belgiji tu odpeljala šele svojo drugo dirko letošnje sezone, sta bilasedmi in osmi. Prvi je bil kar 1.825 sekunde počasnejši od Vettla in 0.012 sekunde hitrejši od moštvenega tekmeca.

Charles Leclerc je bil deveti, potem ko je nekaj treninga presedelv garaži, saj se je na njegovem dirkalniku pojavil enak problem s sistemom DRS, kot pri Ericssonu. Monačan je čas postavil s pozno kvalifikacijsko simulacijo, pred tem pa je dvakrat preizkusil delovanje gibljivega zadnjega krilca in se vrnil v bokse, ko se le to ni zaprlo.

Nico Hulkenberg je bil deseti, desetinko sekunde za Leclercom. Romain Grosjean je bil enajsti, za njim pa so se uvrstili Carlos Sainz, Kevin Magnussen, Pierre Gasly, Sergey Sirotkin, ter dirkača McLarna, Fernando Alonso in Stoffel Vandoorne, ki je za Vettlom zaostal za skoraj tri sekunde.