Vettel na vrhu hladnega drugega dne

Avtor prispevka: , objavljeno 27. februarja 2018 .

Sebastian Vettel je s Ferrarijevim dirkalnikom SF71H kljub zelo nizkim temperaturam na stezi v Barceloni, odpeljal najhitrejši čas dneva. Štirikratni svetovni prvak se je tekom dneva enkrat zavrtel v prvem ovinku in s tem poskrbel za kratko prekinitev. Čeprav se je Nemec vrnil na stezo in se odpeljal v bokse, je bilo potrebno očistiti stezo. Odpeljal je 98 krogov, najhitrejšega v 1:19.673. Valtteri Bottas je z mercedesom po 94 krogih za Vettlom zaostal za 0.303 sekunde, tretji čas pa je pripadel Stofflu Vandoornu z mclarnom, ki je bil za 0.001 sekunde hitrejši od Maxa Verstappna. Dirkač Red Bulla je dopoldan izgubil nekaj časa zaradi puščanja goriva v dirkalniku, a je popoldan uspel nadoknaditi večji del izgubljenega. Dan je končal na četrtem mestu s 67 odvoženimi krogi.

Sledila sta Carlos Sainz in Pierre Gasly, ki je z dirkalnikom toro rossa odpeljal 82 krogov kar potiho potrjuje izboljšanje forme Hondinih pogonskih agregatov. Robert Kubica je prvič letos sedel za volan dirkalnika in z williamsom dosegel sedmi čas, 1.822 sekunde slabši od Vettlovega.

Poljak je dirkalnik prevzel popoldan, dopoldan pa je testne dolžnosti za moštvo iz Wokinga opravljal Sergej Sirotkin, redni dirkač moštva Williams. Rus, ki je Kubici preprečil vrnitev na dirke, je bil dobre tri desetinke sekunde počasnejši, slabši čas od njega pa so dosegli le Esteban Ocon (Force India), Charles Leclerc (Sauber) ter Kevin Magnussen (Haas).