V Mariboru Rok Turk do novih točk za državno prvenstvo

Avtor prispevka: , objavljeno 7. julija 2014 .
Po enoletnem premoru so se slovenski vozniki rallyja ponovno vrnili v štajersko prestolnico, kjer se je v petek in soboto odvijal rally Maribor. Petkov superspecial na Koroškem mostu pred lepim številom gledalcev je bil atraktiven uvod tudi za Roka Turka in njegovega sovoznika, Eneja Ložnarja, ki sta s Peugeotom 208 R2 štartala na novo visoko uvrstitev na letošnjem četrtem rallyju za državno prvenstvo Slovenije.Hitre sobotne hitrostne preizkušnje in pravo poletno vreme z visokimi temperaturami so prinesle razburljive boje za vodilna mesta. Rok se je z Janijem Trčkom boril za tretje mesto v skupni razvrstitvi vse do zadnjih dveh hitrostnih preizkušenj, ko je dirkače in gledalce ob progi malce presenetil dež, ki je dodobra začinil zaključek rallyja. V takšnih razmerah je bil Janijev dirkalnik s pogonom na vsa štiri kolesa premočan za Rokovega s pogonom na samo sprednji par koles: “Dež nam jo je na koncu malce zagodel, ampak z Enejem sva z odpeljanim rallyjem zadovoljna. Dala sva vse od sebe, prav tako tudi celotna ekipa. Nove točke in nov lep rezultat!”Na koncu sta Rok in Enej zmagala v razredu R2, osvojila 2. mesto v diviziji 2 in bila na 4. mestu v skupni razvrstitvi rallyja. Zdaj ekipe v državnem prvenstvu čaka krajši premor, saj bo naslednja preizkušnja za nove točke državnega prvenstva na sporedu 12. in 13. septembra, rally Nova Gorica.