Točkovanje prvenstva MotoGP 2020 po dirki v Aragoniji

Avtor prispevka: , objavljeno 18. oktobra 2020 .

Prva dirka v Aragoniji poskrbela za menjavo v vodstvu prvenstva med dirkači, pa tudi med moštvi.

Dirka za VN Aragonije je bila napeta do konca, končna razvrstitev dirkačev pa je poskrbela za kar nekaj sprememb na lestvici točkovanja prvenstva. Med dirkači je tako vodstvo prvič letos prevzel Joan Mir, ki je bil na dirki sicer tretji, a le vprašanje časa je bilo, kdaj bo dirkač Suzukija postal novi vodilni. Na desetih dirkah je zabeležil dva odstopa in le eno uvrstitev izven prve peterice, zato je v sezoni polni velikih preobratov njegova konstantnost nagrajena. Španec še vedno čaka na prvo zmago v razredu MotoGP, toda štiri dirke pred koncem njegovo vodstvo pred drugo uvrščenim Fabiom Quartararojem znaša šest točk.

Tretji na lestvici je Maverick Vinales, ki se kljub nekaj medlim predstavam letos vedno giblje nekje blizu vrha prvenstva. Dirkač Yamahe za vodilnim Mirom zaostaja za 12 točk ima pa tri točke prednosti pred Andreo Doviziosom.

Nekoliko je napredoval dirkač LCR Honde, Takaaki Nakagami, ki je zbral 92 točk, do vodilnega mesta pa mu manjka 29 točk, zaradi česar ga v letošnji nepredvidljivi sezoni nikakor ne gre odpisati iz boja za naslov svetovnega prvaka.

Franco Morbidelli je po zmagi v San Marinu znova poniknil dlje v ozadje. Italijan na Petronas Yamahi zaseda šesto mesto v prvenstvu, z zmago v Aragoniji pa se mu je Alex rins približal na le dve točki zaostanka.

Jack Miller je osmi pred Polom Espargarojem ter Miguelom Oliveiro. Alex Marquez se je z dvema zaporednima drugime mestoma prebil do dvanajstega mesta v skupnem seštevku. Na zadnjih dveh dirkah je zbral skupaj 40 točk, v celotni sezoni pa 67, toliko kot Brad Binder, zmagovalec dirke v Avstriji. Mladi Marquez je z izboljšano formo uspel prehiteti celo Danila Petruccija in Valentina Rossija, ki je po treh zaporednih odstopih tokrat brez točk ostal zaradi pozitivnega testa na virus Covid-19.

Točkovanje prvenstva MotoGP 2020 dirkači:

DirkačTočkeSpainSpainCzech RepublicAustriaAustriaSan MarinoItalySpainFranceSpainSpainSpainSpainPortugal
1Spain Joan Mir12111/520/213/416/320/220/25/1116/3
2France Fabio Quartararo11525/125/19/78/83/1313/425/17/9
3Spain Maverick Viñales10920/220/22/146/1010/625/17/96/1013/4
4Italy Andrea Dovizioso10616/310/65/1125/111/59/78/813/49/7
5Japan Takaaki Nakagami926/1013/48/810/69/77/910/69/79/711/5
6Italy Franco Morbidelli8711/520/21/1525/17/913/410/6
7Spain Alex Rins856/1013/410/611/54/1216/325/1
8Australia Jack Miller8213/47/916/320/28/811/57/9
9Spain Pol Espargaro7710/69/716/36/1016/316/34/12
10Portugal Miguel Oliveira698/810/625/15/1111/510/6
11South Africa Brad Binder673/1325/113/48/84/125/114/125/11
12Spain Alex Marquez674/128/81/152/149/73/1320/220/2
13Italy Danilo Petrucci657/94/129/75/116/108/825/11/15
14Italy Valentino Rossi5816/311/511/57/913/4
15France Johann Zarco535/117/916/32/141/155/1111/56/10
16Italy Francesco Bagnaia429/720/210/63/13
17Spain Aleix Espargaro276/105/114/123/134/122/143/13
18United Kingdom Cal Crutchlow213/133/131/156/108/8
19Spain Iker Lecuona207/96/102/142/141/152/14
20United Kingdom Bradley Smith111/154/123/133/13
21Germany Stefan Bradl88/8
22Spain Tito Rabat82/145/111/15
23Italy Michele Pirro44/12
24Spain Marc Marquez

Do menjave pa je prišlo tudi v razpredelnici moštev, kjer sta Alex Rins in Joan Mir skoraj maksimalno izkoristila težave Yamahe in moštvo Ecstar Suzuki privozila vodilni položaj med moštvi.

Po dveh vzpodbudnih dirkah pa se je z dna razpredelnice vendarle odlepila tovarniška ekipa Honde, ki je pridobila dve mesti in zdaj zaseda deveto.

Točkovanje prvenstva MotoGP 2020, moštva:

MoštvoTočkeSpainSpainCzech RepublicAustriaAustriaSan MarinoItalySpainFranceSpainSpainSpainSpainPortugal
1Japan Team Suzuki MotoGP20617132023272436541
2Malaysia SIC Racing Team20236252984252038710
3Italy Ducati Team17123109341691483810
4Japan Yamaha Factory Racing16720361317723257613
5Austria Red Bull KTM Factory Racing14413925132410165209
6Italy Pramac Racing1282272020282137
7Monaco Team LCR1136161111971015919
8France Tech 3898107317112112
9Japan Repsol Honda Team754812932820
10Spain Avintia Racing61712162151116
11Italy Aprilia Racing Team381468433423

Tudi med proizvajalci je Hondi uspelo zapustiti dno razpredelnice, še vedno pa je vodilna Yamaha, ki je povečala vodstvo pred Ducatijem.

Točkovanje MotoGP proizvajalcev 2020:

ProizvajalecTočkeSpainSpainCzech RepublicAustriaAustriaSan MarinoItalySpainFranceSpainSpainSpainSpainPortugal
1Yamaha183252520117252525713
2Ducati160161016252020811259
3Suzuki14311132013162020525
4KTM1301092513256165165
5Honda112613810971092020
6Aprilia351465433423
Naroči se
Pošlji obvestilo
0 Comments
Odzivi na vsebino
Poglej vse komentarje
0
Radi bi slišali tvoje mnenje, prosim napiši komentar!x
()
x