Tim Gajser v Brežicah pometel s konkurenco

Avtor prispevka: , objavljeno 4. aprila 2016 .

Ta vikend, ste si v Brežicah na 1,5km dolgi motokros progi Prilipe lahko ogledali dirko Evropskega prvenstva v EMX 65, EMX 85 in EMX OPEN.

Daleč največje zanimanje se je s strani gledalcev seveda pokazalo za najmočnejši razred EMX OPEN, kjer so svoj odličen talent, spretnost in znanje pokazali tudi naši motokrosisti, s Timom Gajsarjem in Klemnom Gerčarjem na čelu.

V soboto 2.4. 2016 so v dopoldanskem času potekali treningi, po tretji uri pa so sledile kvalifikacije. Že na samih kvalifikacijah je Tim Gajsar tekmecem pokazal, da z njim in njegovo hondo 450/4 ni šale, saj saj je bil njegov najboljši čas kar sekundo boljši od drugo uvrščenega Martina Micheka.

V nedeljo 3.4.2016, so se nekaj čez deveto uro zjutraj pričela ogrevanja. Štart prve dirke EMX85 se je pričel ob 12.30, nato je nekaj čez prvo uro sledila dirka za EMX 65, težko pričakovana dirka EMX OPEN pa se je pričela ob drugi uri.

Že po prvi dirki je Gajsar povedel s časom 34:05,383, pred drugim Martinom Michekom s časom 35:07,157 in tretjim Aljošo Molnarjem s časom 35:17,884. Po prvi dirki je bil Klemen Gerčar na petem mestu, Ian Oskar Katanec na osmem, Theo Urbas na petnajstem, Bogomir Gajser in Jaka Završan sta zasedla 21. in 22. mesto, zadnje uvrščeni Slovenec Matic Žitnik pa je prvo dirko končal na 26. mestu.

Tudi v drugi dirki so se naši motokrosisti odlično odrezali. Tim Gajser in Klemen Gerčar sta zasadla prvi dve mesti s časoma 34:48,454 in 35:01,348. Odlično se je odrezal tudi Aljoša Molnar, ki je drugo dirko končal na petem mestu.

V skupnem seštevku je Tim Gajser popolnoma pometel s konkurenco in je s skupno 50 točkami zasedel prvo mesto. Na drugo mesto se je z 42 točkami uvrstil čeh Martin Michek, Klemen Gerčar pa je s 36 točkami zasede tretje mesto.

tim gajser

Odlično so se odrezali tudi ostali slovenski motokrosisti. Aljoša Molnar je s skupno 36 točk dosegel sicer nehvaležno a odlično četrto mesto, Ian Oskar Katanec je bil s 24 točkami sedmi, Urbas Theo je s 16 točkami pristal na 14. mestu, Bogomir Gajser je z 1 osvojeno točko zasedel 22. mesto, Jaka Završan je sicer ostal brez točk a je dirko končal tik za Bogomirom na 23. mestu, Matic Žitnik pa je v skupnem seštevku pristal na 27.

V dirki za EMX 65 je s 50 točkami zmagal Italijan Matteo Luigi Russi, s 44 točkami je bil drugi Španec Pablo Gutierrez, tretje mesto pa je s 40 točkami dosegel Francoz Gianni Barbier. V dirki za EMX 65 so sodelovali tudi trije Slovenci. Jaka Peklaj je s petimi točkami dosegel 18. mesto, Jaka Osek in Miha Nučič pa sta ostala brez točk na 28. in zadnjem 29. mestu

V dirki za EMX 85 je sodelovalo kar 38 motokrosistov. Prvo mesto je s 50 točkami osvojil Austrijec Rene Hofer. Drugo mesto si je s 44 točkami privozil naš rojak Maks Mausser, tretje mesto pa je s 36 točkami osvojil Italijan Kevin Cristino. Matevž Robek je s skupno 16 točkami dosegel deseto mesto. Brez točk se je na 28. mesto uvrstil Gal Hauptman, Gašper Polajžer pa je končal na 30 mestu.