Testiranja Valencia: Vinales prvi, Lorenzo 18

Avtor prispevka: , objavljeno 20. novembra 2018 .

Maverick Vinales je bil najhitrejši dirkač prvega testiranja po koncu sezone 2018. Dirkač tovarniške Yamahe, z novo štartno številko 12, je bil tri desetinke sekunde hitrejši od aktualnega svetovnega prvaka Marca Marqueza, ki je imel na testiranjih na razpolago kar ti različice motocikla in sicer letošnjega, povsem novega ter vmesnega.

Oči gledalcev in medijev so bile predvsem uprte v nove dirkače in tiste, ki so zamenjali motocikle. Med njimi je bil tudi Jorge Lorenzo, ki še ni povsem v formi po poškodbi zapestja. Kot novi Marquezov moštveni kolega je zasedel osemnajsto mesto, za moštvenim tekmecem pa je zaostal 1.2 sekunde.

Tretji čas je postavil Valentino Rossi, ki je ves tesni dan izvajal primerjave med letošnjim in novim pogonskim agregatom. Četrti čas je postavil Andrea Dovizioso na Ducatiju, ki danes ni preizkusil novega motocikla.

Testni dirkač Honde, Stefan Bradl je nadomeščal poškodovanega Cala Crutchlowa, postavil pa je peti čas, stotinko za njim pa se je uvrstil Franco Morbidelli na poltovarniški Yamahi nove ekipe Petronas.

Aleix Espargaro je bil sedmi in s tem najboljši dirkač na Aprilijah. Andrea Iannone in Bradely Smith na motorjih istega moštva sta zabeležila 19. oziroma 21. čas.

Danilo Petrucci je bil osmi pred Polom Espargarojem, ki je bil okrog sedem desetink sekunde boljši od novega moštvenega kolega v moštvu KTM, Johanna Zarcoja.

Michelle Pirro, edini ki se je danes znašel na tleh, je bil deseti. Izmed novincev je bil najhitrejši aktualni prvak razreda Moto2, Francesco Bagnaia, ki je postavil enajsti čas. Alexa Rinsa na Suzukiju je ugnal za 0.006 sekunde. Prvi nastop Jacka Millerja na Ducatiju tovarniških specifikacij je okrnila tehnična okvara. Dirkač moštva Pramac je tako končal na 14. mestu. Za njim sta se uvrstila Joan Mir ter Tito Rabat, ki se je po zlomu noge v Silverstonu prvič vrnil na stezo in zabeležil šestnajsti čas.

Jonas Folger se je prav tako vrnil na dirkaško progo in sicer kot novi tesni dirkač moštva Yamaha. Z Novincem Fabiom Quartararo sta dan zaključila na 22. in 23. mestu.

Zadnji mesti sta tokrat pripadli dirkačema moštva Tech 3. Hafizh Syahrin in Miguel Oliviera sta na novih motociklih avstrijskega KTM-a končala 2.8 oziroma 3.7 sekunde za Vinalesom.