Sebastien Ogier svetovni prvak

Avtor prispevka: , objavljeno 28. oktobra 2014 .

Na predzadnji dirki svetovnega rally prvenstva v Španiji, je Francoz Sebastien Ogier potrdil naslov svetovnega prvaka v letu 2014. Za to je potreboval prevlado nad moštvenim kolegom Jari-Matti Latvalo, ki je pristal na drugem mestu. Ko so tekmeci vozili po močno zaprašeni progi in se trudili doseči najboljši čas, pa je v petek Ogier uspel pridobiti 36.6 sekundno prednost pred Latvalo. Finec se je uspešno boril skozi vikend, ter znižal prednost Francoza na le 11.3 sekund, ter s tem potrdil sedmo letošnjo zmago, ter tudi drugi naslov prvaka. V petkovi dirki je bil oster konkurent tudi Kris Meeke, vendar mu je dvojna predrta pnevmatika preprečila nadaljevanje tekmovanja.

Tudi Andreas Mikkelsen je utrpel poškodbo pnevmatik in tako mu ni uspela željna zmaga, vendar pa ima še eno dirko na voljo.  Legendarni Robert Kubica pa je svojo možnost zapravil z napako, pri kateri je izgubil kolo na svojem Ford Fiesti RS WRC, kar pa je bila pika na i na že izgubljenem času s težavami diferenciala. Mads Ostberg je končal na spodbudnem četrtem mestu, ter tako zagotovil pomembne točke za moštvo Citroen, pred Dani Sordojem, ki je zapravil kar 30 sekund s čakanjem na znak za štart od sovoznika Marca Martija.

Do točk so prišli tudi Haydon Paddon, ki je bil za nekaj časa tudi na tretjem mestu, preden je izgubil skoraj šest minut na SS4, ko je poškodoval svojega Hyundai-ja, Martin Prokop, ter Nasser Al-Attiyah, ki je dosegel spodbudno točko, pred Ken Blockom, ki je prebil pnevmatiko na zadnjem delu dirke.