Scheiderju prvi letošnji pole

Avtor prispevka: , objavljeno 4. maja 2013 .

Timo Scheider bo prvo dirko letošnje sezone nemškega prvenstva turnih avtomobilov DTM začel z najboljšega štartnega položaja. Dvakratni prvak je bil v tretjem delu kvalifikacij v Hockenheimu drugi najhitrejši, zato je v četrtem delu svoj hitri krog odpeljal kot tretji. Z audijem RS5 moštva Abt Sportsline je postavil čas 1:35.918, s katerim je uspel z vrha časovnic izriniti Augusta Farfusa, hitri krog pa je moral odpeljati le še Christian Vietoris. Ta je v prvem delu kroga izgubil nekaj časa, zato se je uvrstil na tretje mesto.

Scheider si je tako zagotovil enajsti najboljši štartni položaj v karieri, Farfusa v RBM BMW-ju pa je ugnal za vsega 0.116 sekunde.

Robert Wickens je dosegel najboljši rezultat kariere. Bil je četrti, kljub temu, da so komisarji njegov čas četrtega dela kvalifikacij izbrisali zaradi sekanja steze.