Sainz dopoldne na vrhu, težave Ferrarija

Avtor prispevka: , objavljeno 27. februarja 2019 .

Carlos Sainz je s časom 1:17.144 postavil najhitrejši čas dopoldnaskega dela drugega dne drugega testnega tedna v Barceloni. Drugi je z več kot sekundnim zaostankom trenutno Sebastian Vettel, ki je opravil 40 krogov nato pa v tretjem zavoju trčil v zaščitno ogrado.

Dogajanje na stezi je bilo za kar 40 minut prekinjeno. Nemec je obiskal tudi medicinski center iz katerega pa so že sporočili, da ni prišlo do poškodb. Ferrarijeve mehanike sedaj čaka veliko dela, da bi uspeli pripraviti dirkalnik za Charlesa Leclera, ki bi moral nastopiti popoldne. Iz moštva so že sporočili, da je pri trčenju šlo za mehansko okvaro ter, da dirkalnik še nekaj ur naj ne bi bil prepravljen.

Tretje mesto zaseda Max Verstappen, ki je opravil 69 krogov, največ trenutno jih je na četrtem mestu Valtteri Bottas – 75. Za njim je končal Daniil Kvyat s Toro Rossom. Ruski dirkač je bil zadnji, ki je za vodilnim Sainzem zaostal manj kot dve sekundi. Praktično povsem skupaj sta na šestem in sedmem mestu zaključila Kimi Raikkonen in Sergio Perez. Povsem ob koncu se je na osmo mesto prebil Robert Kubica. Trenutno zadnji dve mesti pa zasedata Romain Grosjean in Daniel Ricciardo.