Rossi sedmič zmagal na Rallyu Monza

Avtor prispevka: , objavljeno 9. decembra 2018 .

Valentino Rossi je z zmago na vseh devetih hitrostnih preizkušnjah reli šova v Monzi slavil sedmo skupno zmago na tej vsakoletni prireditvi. Svetovni motociklistični prvak je tako najuspešnejši dirkač Rally Showa v Monzi, na katerem sta zmage v preteklih letih slavila tudi Robert Kubica in Sebastien Loeb. Za Italijana, ki je vozil eno izmed štirih Ford Fiest kategorije WRC Plus, je to četrta zaporedna zmaga, najbližji zasledovalec Teemu Suninen pa je v cilj pripeljal minuto in sedem sekund za Rossijem, potem ko je na eni izmed hitrostnih preizkušenj napravil napako in izgubil precej veliko časa.

Roberto Brivio, brat Davida Brivia, šefa MotoGP moštva Suzuki, je osvojil tretje mesto, pri čemer je ugnal Rossijevega pomočnika Uccia Saluccija. Prvi štirje so vsi vozili enake dirkalnike.

Na reliju je tradicionalno nastopil tudi legendarni motokrosist Antonio Cairoli, ki je bil najboljši izmed preostalih dirkačev in sicer za volanom starejšega WRC dirkalnika Hyundaia i20.

Že imate svoj koledar Valentino Rossi 2019?

Koledar Valentino Rossi 2019 lahko naročite v naši spletni trgovini s klikom na to povezavo -> https://bit.ly/2Qke6zg