Rossi po štirih letih s prvega mesta

Avtor prispevka: , objavljeno 8. novembra 2014 .

Valentino Rossi je z Yamaho na dirki v Valenciji dosegel najhitrejši čas kvalifikacij in bo tako prvič od leta 2010 dirko za veliko nagrado začel s prvega štartnega mesta.

Italijanov čas 1:30.843 je bil 0.132 sekunde boljši od časa Andrea Ianoneja na drugem mestu, Dani Pedrosa pa se je v zadnjem trenutku uspel uvrstiti v prvo štartno vrsto.

Jorge Lorenzo, Rossijev moštveni kolega je bil četrti, medtem ko je Marc Marquez postavil šele peti čas. Španec je v zadnjem poizkusu sicer z najboljšim časom prvega sektorja napovedal odličen čas, toda še pred koncem kroga mu je spodneslo prednji konec in kvalifikacije je končal v pesku ob stezi.

Pol Espargaro je bil šesti, Bradley Smith, Cal Crutchlow in Andrea Dovizioso pa so se zvrstili za njim do devetega mesta. Deseterico je zaključil Stefan Bradl.

Suzuki je ob svoji vrnitvi v kraljevi razred motociklizma z Randyem de Punietom zasedel dvajseto štartno mesto.

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!