Rosbergu najboljši štartni položaj v Bahrajnu

Avtor prispevka: , objavljeno 20. aprila 2013 .

Dirkač Mercedesa, Nico Rosberg, si je pred jutrišnjo dirko za veliko nagrado Bahrajna zagotovil najboljše štartno izhodišče. Nemec je bil s krogom 1:32.330 za 0.254 sekunde hitrejši od drugo uvrščenega Sebastiana Vettla, tretji pa je bil Fernando Alonso.

Sprva sta tempo na kvalifikacijah narekovala Fernando Alonso in Sebastian Vettel, ki sta se znašla na vrhu časovnih razpredelnic v prvem in drugem delu. V zadnjem delu je takoj pobudo prevzel Rosberg, ki je že v prvih minutah postavil čas kroga 1:32.543, večina dirkačev pa se je odločila za samo en poskus.

Rosberg je svoj čas v drugem hitrem krogu izboljšal na 1:32.330, Alonso in Vettel pa na Nemčevo vožnjo nista našla odgovora. Lewis Hamilton in Mark Webber sta bila četrti in peti, oba pa se bosta na štartu preselila pet oziroma tri mesta nazaj, zaradi prisluženih kazni. Felipe Massa je tako napredoval na četrto mesto ob svojega moštvenega kolega Fernanda Alonsa, Brazilec pa je edini izmed prve deseterice, ki bo dirko začel na trših gumah. Za dirkačem Ferrarija sta kvalifikacije končali obe Force Indiji, Kimi Raikkonen, najbolje uvrščeni dirkač Lotusa pa je zasedel deveto mesto. Deseti je bil Jenson Button z mclarnom, Britanec pa se je odločil, da ne bo odpeljal merjenega kroga, saj bo tako lahko dirko začel na poljubni različici gum.

Enajsto mesto je pripadlo Romainu Grosjeanu z lotusom, Sergio Perez v drugem mclarnu pa je izpadel že v drugem delu. Za njim bosta na štartu stala Daniel Ricciardo s toro rossom ter Nico Hulkenberg v sauberju. Jean Eric Vergne se je znašel v sendviču dveh williamsov. Boljši izmed obeh je bil Finec Valtteri Bottas, ki je v prvem delu sicer postavil identičen čas kot Pastor Maldonado, a po pravilih boljši položaj pripade dirkaču, ki je čas postavil prvi. Venezuelec je tako nesrečno izpadel, Bottas pa je dobil še eno priložnost v drugem delu.

V ozadju je Charles Pic dodobra izkoristil novosti na dirkalniku caterhama ter zlahka premagal dirkača marussie Julesa Bianchija. Giedo van der Garde je bil boljši od Maxa Chiltona, vsi štirje pa bodo pridobili po eno mesto, saj se bo Sauberjev dirkač Esteban Gutierrez v boj s puščavsko vročino podal s povsem zadnjega mesta, potem ko si je na VN Kitajske prislužil kazenski prištevek štartnih mest.