Rins z rekordom kroga dobil drugi dan v Katarju

Avtor prispevka: , objavljeno 24. februarja 2019 .

Alex Rins je s Suzukijem drugi dan tridnevnih testiranj v Katarju dosegel najboljši čas dneva, ki je bil za 0.334 boljši od najhitrejšega kroga odpeljanega na dirki na tem dirkališču (1:54.927), ki ga je leta 2016 odpeljal Jorge Lorenzo.

Drugi čas z 0.057 zaostanka, je dosegel Maverick Vinales, najhitrejši dirkač prvega dne, tretji čas pa je postavil še en dirkač Yamahe, Fabio Quartararo na Yamahinem motociklu M1 poltovarniške ekipe Petronas SRT. Četrti je bil dirkač tovarniškega Ducatija Danilo Petrucci, ki je dve uri pred koncem testnega dne prvi peljal hitreje od najhitrejšega kroga dirke, zadnje mesto v najhitrejši peterici pa je zasedel aktualni svetovni prvak Marc Marquez z 0.411 sekunde zaostanka.

Vinalesov moštveni kolega Valentino Rossi je bil devetnajsti z 1.2 sekunde slabšim krogom, nekoliko boljši dan pa je imel Marquezov moštveni kolega Jorge Lorenzo, ki je dan zaključil pred Rossijem, na osemnajstem mestu z 1.149 sekunde zaostanka.