Quartararo na vrhu tudi zadnjega dne v Sepangu, ponovni padec Marqueza

Avtor prispevka: , objavljeno 9. februarja 2020 .

Fabio Quartararo je tudi postavil najhitrejši čas tudi zadnjega testnega dne v Sepangu. Francoski dirkač je tako dobil prav vse testne dni prvih letošnjih predsezonskih testiranj. Zadnji dan je ponovno zaznamoval padec Marca Marqueza v zadnjem zavoju. Aktualni svetovni prvak jo je tudi tokrat odnesel brez poškodb. Dan pa je sicer končal na dvanajstem mestu. Zadnji dan so zaznamovale zelo majhne razlike, saj je bila razlika med prvim in osemnajstim dirkačem le 0,820 sekunde.

Quartararo je najhitrejši čas 1:59.349 postavil že dopoldne. Najbolj se mu je uspel približati Cal Crutchlow, ki je za njim zaostal 0,082 sekunde. Najboljšo trojico je zaključil Alex Rins. Najhitrejši Ducati je bil tokrat Francesco Bagnia na četrtem mestu pred rojakoma Valentinom Rossijem ter Danilom Petruccijem.  Dobro pripravo moštva KTM je potrdil Pol Espargaro s sedmim mestom.

Deseterico so zaključili Jack Miller, Aleix Espargaro ter Joan Mir. Johann Zarco je tokrat zaključil na petnajstem mestu, njegov današnji najboljši čas pa je bil skoraj za sekundo boljši od včerajšnjega. Na stezi smo danes videli tudi Jorgeja Lorenza. Španec je z lanskim Yamahim motociklom M1 opravil 44 krogov in postavil dvajseti čas. Ta čas pa je bil za kar osem desetink sekunde boljši od njegovega lanskega kvalifikacijskega na tej stezi s Hondo.

Zadnja letošnja predsezonska testiranja bodo na sporedu med 22-24.2.2020 v Katarju.