Quartararo do najboljšega štartnega položaja na domačih tleh

Avtor prispevka: , objavljeno 10. oktobra 2020 .

Dirko MotoGP za VN Francije v Le Mansu bo z najboljšega štartnega mesta začel domačin in vodilni v točkovanju svetovnega prvenstva, Fabio Quartararo.

Kvalifikacije so po deževnem petku vendarle potekale na suhi stezi, v hladnih pogojih pa je najhitrejši krog na koncu odpeljal Quartararo, ki je bil za 0.222 sekunde hitrejši od Jacka Millerja in 0.359 sekunde od Danila Petruccija, ki se jima bo pridružil v prvi štartni vrsti.

Obračun za najvišja mesta v drugem delu kvalifikacij se je začel s hitrim krogom Franca Morbidellija, ki se je s časom kroga 1:32.393 zavihtel na prvo mesto. Kmalu ga je z vrha potisnil moštveni kolega Quartararo z 1:31.679, katerega pa je nato še izboljšal na 1:31.665.

Obetaven krog je odpeljal Francesco Bagnaia, ki se je v Q2 prebil iz prvega dela kvalifikacij, dirkač ekipe Pramac pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom.

Andrea Dovizioso je dve minuti pred koncem presenetil z drugim časom, Quartararov čas pa je premagal Jack Miller a 1:31.537 in kazalo je, da se bo Avstralec veselil najboljšega štartnega položaja, toda Quartararo se je zbral in v zadnjem poizkusu svoj čas izboljšal na 1.31.315, kar je bilo dovolj za prvi pole position po VN Andaluzije v Jerezu.

Millerjev čas je bil dovolj dober, da ga z drugega mesta ni uspel izriniti nihče, tretji pa je bil Petrucci, ki se je tako veselil svojega prve uvrstitve med najboljše tri na kvalifikacijah po VN Italije lani.

Cal Crutchlow, ki še ni povsem okreval po zapletih po operaciji roke, je bil četrti, v drugi štartni vrsti pa bosta ob njem stala še Maverick Vinales ter Dovizioso.

Bagnaia je padel na sedmo mesto, v tretji štartni vrsti pa bomo videli še Pola Espargaroja ter Johanna Zarca. Valentino Rossi je po nekaj hitrih vmesnih časih napovedoval morebiten naskok na mesta v ospredju kolone, toda na koncu je bil njegov najboljši poizkus dovolj dober le za deseto mesto, pred Morbidellijem in Miguelom Oliveiro.

Joan Mir, Quartararojev trenutno največji tekmec za naslov prvaka, je kvalifikacije začel v prvem delu, kjer se je znašel po padcu na tretjem treningu, tam pa je kvalifikacije tudi končal. Dirko bo začel s 14. mesta, kar je njegovo najslabše izhodišče letos.