Prvak Marquez najhitrejši tudi na testiranjih po sezoni

Avtor prispevka: , objavljeno 18. novembra 2017 .

Štirikratni svetovni prvak najtežjega razreda, Marc Marquez, je bil najhitrejši tudi na testiranjih, ki so potekala v Valenciji po zadnji dirki sezone. Španec je bil 0.403 sekunde hitrejši od najbližjega zasledovalca, moštvenega kolega Danija Pedrose. Johann Zarco je bil še 0.003 sekunde počasnejši in je testiranja končal na tretjem mestu.

jorge Lorenzo je za Marquezovim časom zaosal za pol sekunde, njegov moštveni kolega Andrea Dovizioso, ki je testiranja končal nekoliko prej, kot ostali, pa je bil šele petnajsti, z 1.7 sekunde zaostanka.

Maverick Vinales je na dvodnevnem testiranju imel veliko dela, saj mu je Yamaha v garaži pripravila kar štiri različice motociklov, zadnji dan pa je predvsem preizkušal nov oklep motocikla z aerodinamičnimi dodatki. Dan je končal na petem mestu, njegov moštveni kolega Valentino Rossi, ki je sedel na lanski yamahi M1, je bil sedmi, med tovarniška dirkača Yamahe pa se je uvrstil Cal Crutchlow.

Jack Miller, nov dirkač moštva Pramac Ducati, je s testiranji začel prvi, a je po vsega treh krogih padel, zdrs pa pripisal hladni zadnji gumi. Posledično je izgubil tri ure testnega dne, medtem ko so mehaniki popravljali njegov motocikel, zatem pa se je vrnil na stezo in do konca dneva dosegel osmi čas.

Oba dirkača suzukija sta izpustila prvi dan testiranj zaradi bolezni, zato sta imla zadnji dan toliko več dela. Andrea Iannone, ki je enkrat tudi padel, je postavil deveti čas, Alex Rinsa pa štirinajsti.

Aleix Espargaro na motociklu Aprilije, je bil deseti, za njim pa sta se uvrstila dirkača moštva KTM, Pol Espargaro ter Bradley Smith.

Najboljši novinec dneva je bil Franco Morbidelli, ki je na Hondi moštva Marc VDS zasedel 16. mesto.