Petrucci najhitrejši na tretjem treningu, obe Yamahi v Q1

Avtor prispevka: , objavljeno 17. novembra 2018 .

Danilo Petrucci je postavil najhitrejši čas tretjega prostega treninga v Valenciji. Oba dirkača tovarniške Yamahe si bosta morala nastop v hitrejši kvalifikacijski skupini zagotoviti skozi počasnejšo.

Trening se je ponovno začel na mokri stezi, poleg tega pa je praktično takoj po začetku treninga začelo deževati, kar je za dirkače pomenilo, da se bodo težko približali času 1:39.767, ki ga je v petek postavil Marquez. Rossi je bil na vrhu razpredelnice, ko so se časi kroga še gibali okoli 1:41. Postavitev še hitrejših časov pa mu je preprečil padec v četrtem zavoju. Nato se je na vrh zavihtel Marquez, ki je tam ostal večino treninga, dokler ga ni prehitel Petrucci. Kljub temu, da je kmalu za tem Andrea Dovizioso postavil čas 1:39.800, to ni bilo dovolj za končno prvo mesto, saj je Petrucci še uspel za 0,088 sekunde ta čas izboljšati.

Tako sta Dovizioso in Marquez zaključila kot drugi in tretji, pred Jackom Millerjem. Johann Zarco je kot najboljši Yamahin dirkač končal na petem mestu, medtem, ko sta tovarniška dirkača končala zunaj prve deseterice. Tako bosta morala najprej nastopiti v počasnješi kvalifikacijski skupini. Vinales je na enajstem mestu deseterico zgrešil za 0,061 sekunde, Valentino Rossi pa je končal še dve mesti za njim.

Dani Pedrosa je končal kot šesti, pred Polom Espargarojem. V deseterici so zaključili še Alex Rins, Aleix Espargaro in Michele Pirro. Andrea Iannone je zaključil šele na petnajstem mestu, Jorge Lorenzo pa na sedemnajstem.