Petrucci na vrhu zadnjega dne

Avtor prispevka: , objavljeno 8. februarja 2019 .

Danilo Petrucci je končal na vrhu zadnjega testnega dne v Sepangu ob tem pa postavil tudi neuradni rekord steze. Danes so prevladovali predvsem dirkači Ducatija, ki so zasedli prva štiri mesta.

Petrucci je tako s časom 1:58.239 za skoraj šest desetink sekunde izboljšal prejšnji rekord steze, ki ga je na lasnkih testiranjih postavil njegov predhodnik v moštvu jorge Lorenzo. Najhirejši čas je dirkač Ducatija postavil postavil že ob koncu prve ure današnjega testiranja.

Kasneje je v petem zavoju s padcem povsem uničil nov Ducatijev oklep motocikla. Francesco Bagnaia je na drugem mestu zaostal za 0,063 sekunde. Dirkač moštva Pramac sicer uporablja lansko specifikacijo Ducatijevega motocikla. Tretji je bil njegov moštveni kolega Jack Miller, Andrea Dovizioso pa je s četrim mestom zaključil Ducatijev paket na vrhu.

Tako kot pri Ducatiju so tudi pri Yamahi danes preizkušal nov oklep motocikla, ponovno pa je bil njihov najhitrejši dirkač Maverick Vinales. Španec je bil danes prvi, ki je izboljšal rekord steze Jorgeja Lorenza, vendar na koncu zaključil na petem mestu, kot najboljši izmed preostalih.

Cal Crutchlow je bil zadnji, ki je še izboljšal prejšnji rekord steze. Britanec je dan zaključil kot šesti. Sedmi je bil tokrat Aleix Espargaro na Apriliji, njegovega moštvenega kolega Andreo Iannonenja, ki ima težave z okužbo je danes nadomeščal Bradley Smith.

Franco Morbidelli je tokrat na osmem mestu ugnal svojega moštvenega kolega Fabia Quartararoja, ki je končal kot šestnasjti. Deseterico sta zaključila Takaaki Nakagami in Valentino Rossi. Aktualni svetovni prvak Marc Marquez, ki je tudi tokrat kmalu zaključil s svojim programom je končal na enajstem mestu. Za njim je končal Alex Rins, ki je prva dva dneva sicer končal na drugem mestu. Johann Zarco je bil sedemnajsti.

Pred dirkači so sedaj na sporedu le še testiranja v Katarju, preden se sezono prav tam začne 10.3.2019.