Pedrosi prvi testni dan v Sepangu

Avtor prispevka: , objavljeno 28. januarja 2018 .

Dani Pedrosa je bil najhitrejši dirkač prvega uradnega testiranja pred sezono 2018. Španec je s stezo v Sepangu, na kateri je vozil s tremi različicami Hondinega pogonskega agregata, proti koncu dneva opravil v minuti in 59.427 sekunde, njegov čas pa je bil na koncu tri desetinke in pol boljši od najbližjega zasledovalca, Andree Doviziosa na Ducatiju.

Testni dan se je pričel na mokri stezi, zato so dirkači v prvih urah vozili z nastavitvami za dež. V tem delu je bil najhitrejši Johann Zarco iz moštva Tech3 Yamaha.

Prvi, ki je uporabil gume za suho stezo je bil Cal Crutchlow po približno štirih urah. S tem pa so tudi začeli padati časi krogov, vse dokler ni Valentino rossi s časom 2:00.799 skočil na vrh in tam ostal skoraj eno uro. Z vrha ga je potisnil moštveni kolega pri tovarniški Yamahi, Maverick Vinales, ki je krog odpeljal 0.041 sekunde hitreje od izkušenega Italijana, sledil pa je še hitrejši krog Španca, 2:00.714.

Prvo mesto na razpredelnici časov je nato prevzel Dovizioso, katerega je ugnal Pedrosa s časom 2:00.526. Rossi je odgovoril s časom 2:00.233 in kazalo je, da bi lahko devetkratni svetovni prvak dan končal na vrhu, toda začel se je plaz hitrih krogov, po katerih je The Doctor padel na šesto mesto. Poleg Doviziosa in Pedrosa sta Rossija prehiteli Jorge Lorenzo, Danilo Petrucci ter Jack Miller, ki so v tem vrstnem redu tudi končali prvi testni dan.

Aktualni svetovni prvak Marc Marquez je bil sedmi, pred Zarcom in Crutchlowom, ter Polom Espargarojem na desetem mestu.