Padec in najhitrejši čas Marqueza na drugem treningu

Avtor prispevka: , objavljeno 9. aprila 2016 .

Španec Marc Marquez očitno zelo resno cilja na četrto zaporedno zmago v Austinu, saj je tudi na drugem prostem treningu kraljeval na vrhu razpredelnice s časi.

Dirkač Honde je bil na koncu s časom 2:04.034 za 0.7 sekunde hitrejši od drugouvrščenega Andree Iannoneja.

Krog prej je bil še nekoliko hitrejši, a mu je v zadnjem ovinku zdrsnila prednja guma in dvakratni prvak se je ustavil v pesku. Tam je pobral motor, se odpeljal v bokse in se čez nekaj trenutkov že vrnil na stezo, kjer je šest minut pred koncem postavil najhitrejši krog.

Tretji je bil Suzukijev Maverick Vinales z osmimi desetinkami zaostanka. Četrti je bil Scott Redding.

Peto in šesto mesto sta dosegla dirkača Yamahe, Jorge Lorenzo pred Valentinom Rossijem, ki sta bila tudi zadnja dirkača, ki sta za Marquezom zaostala manj, kot sekundo.