Novi prvak MotoGP Quartararo najhitrejši na 1. treningu v Portimau

Avtor prispevka: , objavljeno 5. novembra 2021 .

Fabio Quartararo, ki je na prejšnji dirki sezono 2021 okronal z naslovom svetovnega prvaka motoGP, je bil najhitrejši na prvem prostem treningu za VN Algarve, drugi letošnji dirki v portugalskem Portimau.

Francoz na Yamahi je bil 0.045 sekunde hitrejši od najbližjega tekmeca v točkovanju, Francesca Bagnaie.

Tretji čas je postavil Jack Miller, drugi dirkač tovarniškega moštva Ducati. Avstralec je za Quartararojem zaostal za 0.131 sekunde.

Četrti je bil Alex Rins na Suzukiju, ki je za Dorno preizkušal novo kamero, nameščeno na njegovi rami. Španec, ki se je Aprila na VN Portugalske boril za zmago, je bil med prvimi dirkači, ki so že po nekaj minutah treninga vozili hitrejše čase, kot na aprilski preizkušnji.

Joan Mir, ki se poslavlja od naziva aktualnega prvaka, se je med treningom v trinajstem zavoju spretno rešil pred padcem, na koncu pa je bil dovolj hiter za peto mesto.

Odličen napredek je pokazal Luca Marini, ki je dosegel šesti čas, Pol Espargaro pa je bil v odsotnosti moštvenega kolega Marca Marqueza, na sedmem mestu najvišje uvrščeni dirkač Honde.

Maverick Vinales, ki je aprila še dirkal za Yamaho, je z Aprilio dosegel osmi čas, 0.661 sekunde za Quartararojem.

V prvi deseterici sta trening končala še Franco Morbidelli ter Aleix Espargaro na drugi Apriliji.