Najboljših 10 dirkačev MotoGP, po mnenju umetne inteligence

Avtor prispevka: , objavljeno 1. aprila 2023 .

Ker se zadnje čase veliko govori o umetni inteligenci in kako bi ta lahko spremenila naša življenja, ter prevzela delo človeka, smo se tudi mi poigrali z njo (umetno inteligenco namreč) in jo poprosili, naj sestavi seznam najboljših desetih dirkačev MotoGP v zgodovini, s čimer smo preverili, če je naše delo ogroženo.

ChatGPT, kateremu smo namenili nalogo, je priznal, da je tak seznam težko sestaviti, a se ga je vendarle lotil in sestavil na podlagi “dosežkov, statistik, ter splošni oceni vpliva na šport”.

10 najboljših dirkačev MotoGP vseh časov po izboru umetne inteligence:

1. Valentino Rossi – Številni navijači in strokovnjaki se strinjajo, da je Rossi največji dirkač MotoGP vseh časov. Rossi je osvojil 7 svetovnih prvenstev in ima 89 zmag v karierni zbirki. Poleg tega je Rossi znan po svojem šarmu in privlačnosti za navijače, kar je pripomoglo k povečanju priljubljenosti MotoGP po vsem svetu.
  2. Giacomo Agostini – Agostini je osvojil kar 8 zaporednih svetovnih prvenstev v različnih kategorijah, vključno z 7 prvenstvi v razredu 500cc. V svoji karierni zbirki ima 122 zmag, kar je še danes rekord.
  3. Mick Doohan – Doohan je osvojil 5 zaporednih svetovnih prvenstev v razredu 500cc, skupno pa 5 prvenstev in 54 zmag. Bil je tudi prvi dirkač, ki je prevozil krog z več kot 300 km/h.
  4. Mike Hailwood – Hailwood je osvojil 9 svetovnih prvenstev v različnih kategorijah in 76 zmag. Bil je znan po svoji vsestranskosti, saj je bil uspešen tako na cestnih dirkah kot na dirkališčih.
  5. Jorge Lorenzo – Lorenzo je osvojil 3 svetovna prvenstva in ima 68 zmag. Bil je znan po svojem neverjetnem občutku za motocikel in je bil sposoben voziti izjemno hitro in natančno.
  6. Casey Stoner – Stoner je osvojil 2 svetovna prvenstva in ima 38 zmag. Bil je znan po svoji izjemni hitrosti in sposobnosti, da se prilagodi različnim dirkališčem.
  7. Eddie Lawson – Lawson je osvojil 4 svetovna prvenstva in ima 31 zmag. Bil je znan po svoji sposobnosti, da vozi hitro in natančno ter da se prilagodi različnim dirkališčem.
  8. Wayne Rainey – Rainey je osvojil 3 svetovna prvenstva in ima 24 zmag. Bil je znan po svoji izjemni sposobnosti, da se spopade s težkimi razmerami na dirkališčih.
  9. Kenny Roberts – Roberts je osvojil 3 svetovna prvenstva in ima 24 zmag. Bil je znan po svoji agresivni vožnji in sposobnosti, da se spopade s tekmeci in se izogne ​​nevarnostim na dirkališčih.
  10. Kevin Schwantz – Schwantz je osvojil eno svetovno prvenstvo in ima 25 zmag. Bil je znan po svoji neustrašnosti in sposobnosti, da se spopade s težkimi pogoji na dirkališčih.

Na koncu je ChatGPT priznal, da je seznam subjektiven ter da obstaja veliko drugih dirkačev, ki bi si zaslužili mesto na tej lestvici. Za dirkače na lestvici, na kateri po našem mnenju manjkajo še vsaj John Sutrees, Mick Doohan ter seveda Marc Marquez, pa je AI dejal, da so izjemni dirkači glede na svoje dosežke in prispevke, med najboljše vseh časov pa jih uvrščajo dosežki, znanje, sposobnost vožnje ter vpliv na šport.

Na koncu lahko rečemo, da je zadeva zanimiva, a naše delavno mesto bo, se mi zdi, še nekaj časa varno.

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!