Na treningih najhitrejši Švicar Ducommun

Avtor prispevka: , objavljeno 15. septembra 2013 .

Na 32. Buzetskih dneh v hrvaškem Buzetu je bil na treningih najhitrejši Švicar Julien Ducommun, ki je 5 kilometrsko progo z dirkalnikom Osella FA 30 prevozil s časom 2:17.957 in za sabo pustil Čeha Miloša Beneša ter Otokarja Kramskega.

Ducommun je prvi trening izpustil zaradi tehničnih težav na dirkalniku.

Buzetski festival hitrosti se je začel že v petek s parado dirkalniko, v soboto pa je s treningi opravilo 261 dirkačev iz dvanajstih držav. Vključno s promocijskimi dirkalniki, kartingi in predvozniki je nastopilo 213 vozil. Posledično je prvi trening trajal skoraj štiri ure, drugi pa nekaj več kot tri. Dogajanje je bilo nekaj krat prekinjeno, enkrat malo dlje zaradi razlitega olja, ki ga je na progi pustil Gianfranco Muzio. Veliko sreče je imel Čeh Martin Šipek, ki je uspel varno ustaviti ob robu ceste, potem ko se mu je na njegovem dirkalniku zlomil volan.

Od Slovencev je bil skupno najhitrejši Patrik Zajelšnik, v državnem prvenstvu pa so bili najhitrejši trije Rado Raspet pred Milanom Bubničem ter Alešem Prekom.

Organizatorji pravijo, da si je treninge ogledalo okrog dva tisoč ljudi, danes pa sta na sporedu dve tekmovalni vožnji.