MXGP Švedska: Tim Gajser po prvi vožnji na četrtem mestu

Avtor prispevka: , objavljeno 7. avgusta 2022 .

Tim Gajser je prvo vožnjo MXGP za VN Švedske, po grdem sobotnem padcu, odpeljal taktično in brez nepotrebnega tveganja zasedel četrto mesto.

Na prvi dirki je zmago sicer slavil Maxime Renaux, na stopničkah pa sta končala še Jeremy Seewer ter Glenn Coldenhoff.

Gajser je dirko sicer začel z drugega mesta, a je do prvega ovinka nekaj mest izgubil in padel na šesto mesto, nato pa do cilja dve mesti pridobil. 25-letnik iz Pečk je imel pred začetkom dirkaškega konca tedna na švedskem 122 točk prednosti, do konca sezone, v kateri pričakujemo njegov peti naslov svetovnega prvaka v motokrosu, pa so še tri preizkušnje.

Druga vožnja v Uddevali se prične ob 17:10.