MotoGP VN Štajerske: Dovizioso najhitrejši na jutranjih ogrevanjih pred dirko

Avtor prispevka: , objavljeno 23. avgusta 2020 .

Andrea Dovizioso je bil najhitrejši na jutranjih ogrevanjih pred dirko MotoGP za VN Štajerske.

Dirkač Ducatija, ki je na tej stezi slavil zmago že prejšnji teden, je s časom 1:24.126 utrdil vlogo glavnega favorita za današnjo zmago, v dobri formi pa je tudi Joan Mir, ki je tu pred tednom dni slavil svojo prvo uvrstitev na stopničke elitnega razreda MotoGP.

Dirkač Suzukija je bil od Doviziosa počasnejši za le 0.186 sekunde, s tretjim časom pa je morebitne prve stopničke napovedal tudi dirkač LCR Honde, Takaaki Nakagami.

Četrti čas je dosegel Johann Zarco, ki bo dirko zaradi kazni moral začeti iz garaž, peti in šesti pa sta bila Maverick Vinales in Jack Miller. Fabio Quartararo, ki za zdaj še vodi v točkovanju prvenstva, je bil sedmi s pol sekunde zaostanka za Doviziosom. Francoz je bil sicer najvišje uvrščeni dirkač na yamahi, tik za njim pa sta se razvrstila Valentino Rossi ter Franco Morbidelli.

Pol Espargaro, zmagovalec kvalifikacij, je bil enajsti, za moštvenim kolegom Bradom Binderjem.