MotoGP, VN Dohe: Miller najhitrejši po petkovih treningih

Avtor prispevka: , objavljeno 2. aprila 2021 .

Jack Miller je tudi drugi dirkaški konec tedna na dirkališču Losail v dveh tednih začel kot najhitrejši dirkač po petkovih dveh prostih treningih. Dirkač tovarniškega Ducatija je s časom 1’53.145 dobil drugi prosti trening in se zavihtel tudi na vrh razpredelnice združenih časov treningov.

Avstralec, katerega je med enim izmed hitrih krogov grdo streslo, je bil 0.242 sekunde hitrejši od svojega časa drugega treninga pred tednom dni, pred moštvenim kolegom Francescom Bagnaio pa je imel 0.313 sekunde prednosti. Nekoliko pričakovano je bil tretji najhitrejši še en dirkač Ducatija, Johann Zarco, ki je za Millerjem zaostajal za skoraj štiri desetinke sekunde.

Fabio Quartararo je bil prvi ne-Ducatijev dirkač na četrtem mestu, potem ko je Jorgeja Martina na drugem Ducatiju moštva Prmac bil hitrejši 0.010 sekunde.

Znova je bil hiter Aleix Espargaro z Aprilio. Španec je za najhitrejšim časom zaostal za tisočinko več kot pol sekunde. Sedmi je bil še en dirkač Yamahe, Franco Morbidelli, ki je na prvem treningu ostal brez enega izmed pogonskih agregatov. Za Italijana je to že druga večja tehnična težava v Katarju, kjer je na dirki pred tednom dni vozil z okvaro štartne naprave, zaradik atere je ostal brez vzmetenja.

Zadnja tri mesta v najhitrejši deseterici, ki vodijo neposredno v drugo kvalifikacijsko skupino, so zasedli Alex Rins s Suzukijem, zmagovalec dirke v Katarju Maverick Vinales, ter Hondin rezervni dirkač Stefan Bradl.