MotoGP: Vinales in Quartararo najhitrejša na testiranjih v Kataloniji

Avtor prispevka: , objavljeno 7. junija 2021 .

Tovarniška dirkača Yamahe, Maverick Vinales in Fabio Quartararo sta bila najhitrejša na ponedeljkovih testiranjih po VN Katalonije.

Testni dan je bil prekinjen po okrog 45 minutah, ko je padel Luca Marini, ki pa se k srei ni poškodoval, na stezi pa nismo videli Aleixa Espargaroja, ki ima težave z roko po nedavni operaciji zaradi utesnitvenega sindroma.

Franco Morbidelli na svoji 2019 Yamahi M1 ni imel nobenih novosti, zato se je osredotočal na nastavitve, dirkač Petronas Yamahe pa je po dveh urah držal najboljši čas.

Brez novosti je bil na stezi tudi aktualni svetovni prvak Joan Mir, ki je prav tako preizkušal različne nastavitve motocikla in elektronike. Poškodovanega Alexa Rinsa je zamenjal Sylvain Guintoli.

Quartararo je po šestih urah testiranj postavil najhitrejši čas. Francoz je po prespani noči v ponedeljek vendarle priznal, da bi mu morali komisarji na dirki pokazati črno zastavo zaradi odpetega zaščitnega kombinezona. Vse skupaj pa je vzel z nekaj humorja, saj je po tetiranjih na motocikel sedel pomanjkljivo oblečen in se pošalil, da je tako odpeljal 79 krogov pa ga ni nihče opazil.

Vinales je prvo mesto na razpredelnici prevzel v zadnji uri, oba dirkača Yamahe pa sta iskala boljše nastavitve motocikla, medtem pa je Vinales poizkušal najti rešitve padca ritma proti koncu dirk, zato je preizkušal novo šasijo in karbonske vilice.

Tretji čas je postavil Takaaki Nakagami, v prvi peterici pa sta dan končala še Joan Mir ter Francesco Bagnaia. Slednji je popoldan tudi padel. Padel je tudi Hondin dirkač Pol Espargaro, dan pa je vendarle končal na šestem mestu, pred Johannom Zarcom, Mrobidellijem ter Miguelom Oliveiro, zmagovalcem nedeljske dirke. Valentino Rossi je bil deseti.

Napredek pri okrevanju je pokazal Marc Marquez, ki je v nedeljo na dirki odpeljal le sedem krogov, v ponedeljek pa jih je navozil 87. Njegov čas je bil enajsti na razpredelnici, z 0.654 sekunde zaostanka.