MotoGP testiranja, 1. dan: Espargaro najhitrejši, Marquez padel

Avtor prispevka: , objavljeno 6. marca 2021 .

Aleix Espargaro, dirkač Aprilie, je bil najhitrejši po koncu prvega testnega dne v Katarju, na tleh pa se je znašel Alex Marquez.

Potem ko naj bi se zimska testiranja začela že prejšnji mesec v Maleziji, a so bila odpovedana, so se dirkači karavane MotoGP te dni zbrali na stezi Losail, kjer bosta kasneje ta mesec potekali prvi dve dirki letošnje sezone.

Prvi testni dan rednih dirkačev je zaznamoval veter, ki je nagajal dirkačem na stezi, na asfaltno podlago pa je nanašal tudi puščavski pesek, zaradi česar v prvih urah nismo videli prav veliko dogajanja.

Med prvimi na stezi je bil Pol Espargaro, ki je nestrpno čakal, da prvič preizkusi Hondin motor, prvi hitri krog pa je postavil Miguel Oliveira, ki se je po lanskem debiju na motociklu Tech3 letos preselil v tovarniško ekipo KTM. Portugalec je bil najhitrejši po prvih dveh urah testnega dne, uro kasneje pa je pobudo prevzel Nemec Stefan Bradl s Hondo, ki je v petek v Dohi že opravil shakedown testiranje.

Tri ure pred koncem je najhitrejši čas postavil Johann Zarco, dirkač moštva Pramac, uro in pol kasneje pa se je na vrh uvrstil Espargaro z Aprilio, ki je bil prvi dirkač, ki je krog odpeljal pod minuto in 55 sekundami, čas kroga pa je z 1:54.687 takoj izboljšal še za dve desetinki.

Njegovega časa do konca ni premagal nihče, Bradl pa je bil z 0.256 sekunde zaostanka drugi najhitrejši. Tretji čas dneva je postavil aktualni svetovni prvak Joan Mir s Suzukijem, v najhitrejši peterici pa sta dan končala še Jack Miller in Miguel Oliveira.

Prvi testni dan v vlogi dirkača LCR Honde se je z grdim padcem začel za Alexa Marqueza, ki pa jo je odnesel le z udarci in odrgninami, tako da je lahko nadaljeval z delom.

Alex Marquez se je ob začetku testnega dne znašel na tleh po grdem padcu, a je z delom nato vendarle nadaljeval.