MotoGP test Valencia: Quartararo najhitrejši, brata Marquez uničila svoja motocikla

Fabio Quartararo je bil najhitrejši na prvem dnevu testiranj za sezono 2020
Avtor prispevka: , objavljeno 19. novembra 2019 .

Fabio Quartararo je priprave na novo sezono začel tako, kot smo ga bili vajeni na zadnjih dirkah letošnjega prvenstva. Francoz je bil najhitrejši kljub padcu v desetem zavoju. Najbolj sta se mu približala Maverick Vinales in moštveni kolega Franco Morbidelli. Trem dirkačem na Yamahah pa je bil najbližje Andrea Dovizioso na Ducatiju, ki je za Quartararom zaostal za 0.502 sekunde.

Peti čas je postavil Marc Marquez, najhitrejši Hondin dirkač. Dan pa za japonskega proizvajalca ni bil najuspešnejši, saj je najprej padel Alex Marquez, ki je v ponedeljek uradno postal član tovarniške ekipe Honde. Mlajši izmed bartov Marquez je vozil Hondo Cala Crutchlowa, s katero je padel po osmih krogih in motor precej poškodoval, a se je kasneje uspel vrniti na stezo, tako da je skupaj odpeljal 53 krogov. Stefan Bradl, testni dirkač Honde, je preizkušal prototipni motocikel za prihodnjo sezono, a je približno štirideset minut za Marquezom padel in povsem raztreščil motocikel, s katerim je odpeljal le 25 krogov. Še en udarec pa je sledil, ko je tudi aktualni svetovni prvak Marc Marquez v pripravljalnem krogu padel ter raztreščil edini Hondin motocikel za prihodnjo sezono. Španec je testiranja nadaljeval s svojim letošnjim motorjem.

Videli smo tudi padce drugih dirkačev. Med tistimi, ki so od blizu občutili asfalt v Valencii je bil tudi testni dirkač Aprilie, Bradley Smith, pa tudi Quartararo, nekaj trenutkov za tem, ko je postavil najhitrejši čas.

Quartararo in Morbidelli sta vozila z letošnjim motociklom, na katerem sta preizkušala spremenjen aerodinamični paket, medtem pa je Vinales vozil Yamahino M1 letnik 2020, na kateri je preizkušal nov okvir ter nov pogonski agregat.

Dovizioso je dan posvetil preizkusu nove šasije in še nekaj drugih delovb za prihodnjo sezono, Danilo Petrucci pa je zaradi poškodbe rame odpeljal le deset krogov. Jack Miller je na stezi vozil nekoliko posodobljen Ducatijev motocikel.

Med motocikli z večjo spremembo je bil zagotovo KTM-ov RC16. Na njem smo videli močno spremenjen jeklen okvir, s katerim je Pol Espargaro dosegel osmi čas.

Med novinci je bil najhitrejši Iker Lecuona na trinajstem mestu, Brad Binder pa je bil ob debiju na KTM-ovem motociklu 21. Alex Marquez je dan končal na zadnjem, 23. mestu, z 2.7 sekunde zaostanka.