MotoGP Shakedown: Pedrosa najhitrejši, Lorenzo na motociklu šele jutri

Avtor prispevka: , objavljeno 2. februarja 2020 .

Po napovedi, da se Jorge Lorenzo vrača k Yamahi kot testni dirkač, smo danes vsi težko pričakovali, da ga po več kot treh letih znova vidimo na stezi z M1, a smo ostali razočarani, saj bo trikratni svetovni prvak na stezo zapeljal šele jutri, potem ko je v Sepang prispel šele v popoldanskih urah.

Izmed tistih, ki so bili prisotni na stezi pa je bil tako po prvem izmed treh dni najhitrejši KTM-ov testni dirkač Dani Pedrosa. Španec je s časom 2:00.625 sicer kar precej zaostal za časi z novembrske dirke, ki je potekala na isti stezi, toda gre šele za prvi dan.

Za Pedroso se je uvrsti Michele Pirro, Ducatijev testni voznik, ki je preizkušal dve različici letošnjega motocikla. Skupaj je odpeljal nekaj več kot 50 krogov.

Tretji je bil Sylvain Guintoli na Suzukiju. Četrti je bil Alex Marquez, ki je za Pedroso zaostal za šest desetink sekunde. Španec je vozil Hondo v barvah Honda Racing Corporation, medtem ko bomo Hondine letošnje barve videli šele v torek na predstavitvi v Džakarti.