MotoGP Jerez, kvalifikacije: Quartararo osvojil najboljši štartni položaj

Avtor prispevka: , objavljeno 1. maja 2021 .

Fabio Quartararo bo nadaljevanje zmagovalnega niza na VN Španije v Jerezu načrtoval z najboljšega štartnega položaja. Tovarniškemu dirkaču Yamahe, ki je osvojil četrti zaporedni najboljši štartni položaj v Jerezu, bosta v prvi štartni vrsti delala Franco Morbidelli in Jack Miller.

Najboljše tri dirkače je ločilo 0.105 sekunde, zelo majhne razlike pa so se nadaljevale tudi po preostali štartni vrsti. Marc Marquez bo dirko začel s 14. mesta, potem ko je na tretjem prostem treningu grdo padel in nato izpadel v prvem delu kvalifikacij. Valentino Rossi dirko začenja s 17. mesta.

Franco Morbidelli je v Q2 napredoval iz prvega dela kvalifikacij, kamor je padel potem, ko so mu po tretjem prostem treningu izbrisali najhitrejši čas. Kvalifikacije je zaključil na zelo dobrem drugem mestu, mojstrsko pa se je rešil tudi pred padcem.

Quartararo, zmagovalec zaporednih dirk v Katarju in Portimau, bo v Jerezu lovil tretjo zaporedno zmago, dirkališče pa mu očitno leži, saj je lani tu slavil zmago na obeh odpeljanih dirkah.

“El Diablo” je imel na kvalifikacijah sicer nekaj več dela, saj so razlike med dirkači zelo majhne. Svoj skupno 12. pole position je Španec osvojil s prednostjo 57 tisočink sekunde pred Morbidellijem, ki bo na dirki zagotovo nevaren tekmec tudi za zmago.

Yamaha pa nadaljuje dvoboj z Ducatijem, ki ima v prvi deseterici tri dirkače. Poleg Millerja na tretjem mestu, je četrto osvojil Francesco Bagnaia, najvišje uvrščeni dirkač Honde pa je bil Takaaki Nakagami s petim mestom.

Johann Zarco je bil šesti, pred Quartararojevim moštvenim kolegom Maverickom Vinalesom, ter dirkačem Aprilie, Aleixom Espargarojem. Nekoliko sta razočarala dirkača Suzukija. Alex Rins je bil deveti, aktualni svetovni prvak Joan Mir pa deseti.

Vzpodbudno 11. mesto je osvojil Brad Binder, ki je ugnal testnega dirkača Honde, Stefana Bradla, ki v Jerezu nastopa kot wildcard dirkač. Nemec je uspel premagati oba dirkača tovarniške ekipe Repsol Honde, Pola Espargaroja in Marca Marqueza, ki bosta dirko začela s trinajstega in štirinajstega mesta.