MotoGP Avstrija: Espargaro in KTM na vrhu prvega treninga

Avtor prispevka: , objavljeno 14. avgusta 2020 .

Dirkač KTM-a, Pol Espagaro je bil najhitrejši na prvem prostem treningu MotoGP v Avstriji. Espargarojev moštveni kolega in zmagovalec zadnje dirke, Brad Biner, je bil šele šestnajsti, najbližje najhitrejšemu času pa sta se uvrstila Andrea Dovizioso ter Takaaki Nakagami.

Nepredvidljiva vremenska napoved za popoldanski trening je botrovala lovom na najhitrejše kroge že na koncu prvega treninga, saj so si dirkači poizkušali zagotoviti avtomatično uvrstitev v najhitrejšo kvalifikacijsko skupino.

Fabio Quartararo, vodilni v točkovanju svetovnega prvenstva je bil najhitrejši v prvem delu treninga, dokler ga ni z vrha razpredelnice časov izrinil Espargaro s KTM-om, ki je vnovčil izkušnje nabrane na stezi Red Bull Ring med testiranjem v premoru, ki je nastal zaradi koronavirusa.

Espargaro je 21 minut pred koncem še izboljšal svoj čas in krog odpeljal v 1:24.858, tri minute pred koncem pa je postavil čas kroga 1:24.193, ki je ostal nepremagan do konca. Andrea Dovizioso se do zdaj na letošnjih dirkah ni spoprijateljil z novimi Michelinovimi gumami, a je že v četrtek dejal, da bi lahko imel ta konec tedna manj težav. Italijan je z Ducatijem postavil drugi čas trennga, za Espargarojevim časom pa je zaostal za 0.044 sekunde.

Tretji je bil dirkač moštva LCR Honda, Nakagami, potem ko so Joanu Miru izbrisali najhitrejši čas kroga, katerega je postavil med rumenimi zastavami. Alex rins je bil četrti pred najvišje vrščenim dirkačem Yamahe, Francom Morbidellijem, ki letos dirka z A-verzijo motocikla M1, ki je v nekaj podrobnostih starejši od tovarniških motociklov, s katerimi dirkajo Quartararo, Valentino Rossi in Maverick Vinales.

Johann Zarco je bil šesti najhitrejši na Ducatijevem motociklu, s katerim je lani tu Dovizioso zmagal, sedmi čas pa je zabeležil Miguel Oliveira na KTM-u moštva Tech3. Quartararo je bil deseti, pred njega sta se uvrstila Jack Miller in Mir.

Danilo Petrucci je 0.042 sekunde ugnal Valentina Rossija, ki je trening končal na trinajstem mestu, z 0.686 sekunde zaostanka za najhitrejšim.

Brad Binder, ki je na tej stezi s KTM-ovim MotoGP motociklom vozil prvič, je bil šestnajsti, z 0.812 sekunde zaostanka.