Morbidelli zbral že polovico vseh lanskih točk

Avtor prispevka: , objavljeno 3. aprila 2023 .

Franco Morbidelli je z včarajšnjim četrtim mestom dosegel najboljši rezultat po dirki v Jerezu leta 2021. Za italijanskim dirkačem sta dve izredno zahtevni sezoni, ki jo jih poleg poškodbe zaznamovali tudi izjemno slabi rezultati. Če je njegov moštveni kolega Fabio Quartararo v tem času postal svetovni prvak ter lani zaključil na skupnem drugem mestu pa je sam sezoni zaključil na sedemnajstem in devetnajstem mestu. Pojavile so se številne govorice, da bi bila lahko letošnja sezona zanj zadnja v tovarniškem moštvu Yamahe.

Kljub temu pa je letos sezono točkovno začel precej bolje kot pretekli dve. Po samo dveh dirkah ima na računu že polovico vseh točk (21), ki jih je zbral v lanski celotni sezoni (42).

V Portimau je s štirinajstim mestom na glavni dirki osvojil le dve točki. Točkovno precej boljši je bil ta dirkaški konec tedna v Argentini, kjer je z dvema četrtima mestoma zbral skupno 19 točk. Ob tem, da je bil skozi celoten vikend hitrejši od moštvenega kolega Fabia Quartararoja.