Mikkelsen v vodstvu po dramatičnem dnevu

Avtor prispevka: , objavljeno 13. februarja 2015 .

Norvežan Andreas Mikkelsen bo drugi dan relija po Švedski začel z vodstvom 19.1 sekunde pred moštvenim kolegom Sebastienom Ogierjem.

Vse do 14.76 kilometra dolge devete preizkušnje Torsby, je bil v vodstvu hitri Ogier, sledil pa mu je Latvala s 2.9 sekunde zaostanka, nato pa sta oba dirkača Volkswagna naredila napako. Francoz je v ostrem ovinku prepozno zaviral in zadel snežno bankino, kjer je zgubil skoraj 40 sekund in tako pristal na skupnem četrtem mestu.

Latvala je na isti hitrostni preizkušnji, nekje 500 metro pred ciljem storil napako, zapeljal s ceste,
na katero so mu ponovno pomagali številni gledalci, a je izgubil debelih osem minut in tako izpadel iz boja za visoka mesta.

Na drugem mestu je prvi dan zaključil Thierry Neuville (Hyundai), na tretjem pa Mads Ostberg, ki je za Belgijcem zaostal samo 0.3 sekund. Ogier pa je kljub lastni napaki samo 5.3 sekunde za Ostbergom.

S petega mesta bo jutri napadal Ott Tanak (Ford). Robert Kubica je prikazal kar nekaj dobrih voženj, vendar ga je okvara diferenciala upočasnila, saj je vozil od sedme hitrostne preizkušnje le s prednjim pogonom.

Presenetljivi zmagovalec 6 hitrostne preizkušnje pa je bil Yuriy Protasov (Ford).