Mercedesa najhitrejša tudi na uvodu v drugo dirko v Silverstonu

Avtor prispevka: , objavljeno 7. avgusta 2020 .

Lewis Hamilton je bil najhitrejši na popoldanskem treningu za VN 70. obletnice F1 v Silverstonu, Sebastian Vettel pa je ostal brez pogonskega agregata.

Hamilton, zmagovalec VN Velike Britanije, je bil 0.176 sekunde hitrejši od moštvenega kolega Valtterija Bottasa, ki je bil tudi tokrat edini, ki se je uspel približati Britancu. Dirkača Mercedesa sta svoja najhitrejša kroga odpeljala na različnih zmeseh gum. Medtem koe je aktualni svetovni prvak vozil na srednje trdih, je Finec, ki je podpisal novo pogodbo z Mercedesom, krog odpeljal na hitrejših, mehkih pnevmatikah.

Trening je bil končan dve minuti pred koncem, saj sta tako Sebastian Vettel, kot Antonio Giovinazzi na obstala na stezi zaradi okvare dirkalnikov.

Mercedesovima dirkačema se je na 0.815 sekunde približal Daniel Ricciardo z renaultom, ki je uspel za 0.016 sekunde premagati Red Bullovega zvezdnika, Maxa Verstappna. Po uspešnem protestu Renaulta je moštvo Racing Point našlo hitrost, saj sta bila Lance Stroll in Nico Hulkenberg peti in šesti. FIA je potrdila sume moštva Renault in ekipi Racing Point zaradi kopiranja Mercedesovih hladilnih zajemov za zavore naložila plačilo 400.000eur kazni, ob tem pa bo moštvo Lawrenca Strolla ostalo brez 15 točk za konstruktorsko prvenstvo.

Osmi in deveti čas sta dosegla Lando Norris in Carlos Sainz v dirkalnikih McLarna, deseti pa je bil Esteban Ocon. Alex Albon tudi ta konec tedna ne najde pravega ritma. Tajec je bil 1.354 sekunde počasnejši od Mercedesov, trening pa je končal na enajstem mestu.

Vettel tudi pred okvaro motorja ni kazal bliskovite hitrosti, na koncu pa je bil šele štirinajsti.