Marquez z neverjetnim reševanjem pred padcem na vrhu 2. treninga (Video)

Avtor prispevka: , objavljeno 19. avgusta 2016 .

Dvakratni svetovni prvak razreda MotoGP, Marc Marquez je postavil najhitrejši čas drugega treninga v Brnu. Dirkaču Honde sta se najbolj približala Andrea Iannone in Jorge Lorenzo.

Španec se je v trinajstem zavoju v zgodnjih minutah treninga mojstrsko rešil pred padcem, ko mu je odneslo prednjo gumo. S kolenom je uspel pobrati motor in se odpeljati naprej. Na koncu treninga je bil za desetinko hitrejši od Iannoneja, najhitrejšega dirkača prvega treninga, Lorenzo pa je bil še 0.033 sekunde počasnejši od dirkača Ducatija.

Valentino Rossi je dolgo časa kraljeval na vrhu razpredelnice časov, trening pa je končal na petem mestu, 0.334 sekunde za Marquezom. Med njega in moštvenega kolega Lorenza se je na četrto mesto spet zavihtel Hector Barbera.

Šesti je bil Andrea Dovizioso, pred Aleixom Espargarojem in Bradleyem Smithom. Maverick Vinales je bil tokrat deveti, Dani Pedrosa pa deseti.