Marquez v Austinu že sedmič zapored neporažen na kvalifikacijah

MotoGP: Marc Marquez že sedmič zapored ostaja neporažen na kvalifikacijah v Austinu
Avtor prispevka: , objavljeno 13. aprila 2019 .

Marc Marquez je v Austinu že sedmič zapored osvojil najboljši štartni položaj in tako nadaljuje 100% izkupiček na tem dirkališču. Jutri bo lovil tudi sedmo zaporedno zmago, če mu uspe, bo ostal edini zmagovalec na tej stezi od prve dirke leta 2013. Z drugega mesta bo dirko začel Valentino Rossi, v prvi štartni vrsti pa bo stal še Cal Crutchlow.

Četrti čas kvalifikacij je dosegel Jack Miller, pri KTM-u pa so se veselili odličnega petega mesta, ki ga je osvojil Pol Espargaro. Maverick Vinales je za Marquezom na šestem mestu zaostal 0.702 sekunde. Sedmi je bil Alex Rins pred Danilom Petruccijem, Fabiom Quartararom, Francom Morbidellijem. Lorenzo je moral za drugi poizkus presedlati na rezervni motocikel, potem ko se mu je primarni pokvaril, dirkač Honde pa je dosegel enajsti čas kvalifikacij. Zadnji v najhitrejši kvalifikacijski skupini je bil Francesco Bagnaia.

Andrea Dovizioso bo dirko začel s trinajstega mesta. Dirkač Ducatija se je skupaj s svojim moštvenim kolegom Danilom Petruccijem pomeril že v prvi kvalifikacijski skupini. Toda Italijana sta presenetila tako Jorge Lorenzo, kot Petrucci, ki sta odpeljala le 0.05 sekunde hitrejša kroga in se uvrstila v hitrejšo skupino.