Marquez dosegel svoj prvi najboljši štartni položaj

Avtor prispevka: , objavljeno 21. aprila 2013 .

Marc Marquez si je že na svojem drugem dirkaškem vikendu v karieri motoGP, privozil najboljši štartni položaj. Z izjemno hitrim krogom 2:03:021 je ugnal vso konkurenco. Cel vikend Je Marquez nakazoval, da je najhitrejši, ter da so mu trije dnevi testiranj še kako prav prišli. Moštveni kolega Dani pedrosa je na drugem štartnem mestu, Jorge Lorenzo pa je zasedel tretje štartno mesto. Sledili so jim Cal Crutchlow, Stefan Bradl, Andrea Dovizioso, Alvaro Bautista ter na osmem štartnem mestu Valentino Rossi. Neverjetno hiter je bil z CRT motociklom Aleix Espargaro na devetem štartnem mestu, ki je bil hitrejši od kar nekaj prototipov.Wild card dirkač Michael Barnes (GP Tech) ni uspel doseči dovolj hitrega časa na kvalifikacijah, zato ga na dirki ne bo. Prav tako ne bo niti Karla Abrahama, ki je po trčenju z Bryan Starringom utrpel zlom desne ključnice.