Marquez bo 200. dirko začel s prvega mesta

Avtor prispevka: , objavljeno 21. septembra 2019 .

Marc Marquez je osvojil najboljši štartni položaj za jutrišnjo VN Aragonije, ki bo njegova 200. dirka za Veliko Nagrado. Čeprav je v petek kazalo, da bo dirkač Honde imel precej lažje delo in je s hitrim krogom opravil v 1:47.009, se mu je Fabio Quartararo danes približal na vsega tri desetinke sekunde, znova pa je bil hiter Maverick Vinales na tovarniški Yamahi.

Četrti bo dirko začel Jack Miller pred Aleixom Espargarojem na Apriliji, ki je za slabe tri desetinke sekunde ugnal Valentina rossija na drugi tovarniški Yamahi. Sedmi čas kvalifikacij je dosegel Cal Crutchlow, zadnja tri mesta v najhitrejši deseterici pa so si razdelili Franco Morbidelli, Joan Mir ter Andrea Dovizioso. Andrea Iannone, ki je Apriliji prvič v zgodovini moštva pomagal z omeba motocikloma v zadnji del kvalifikacij, je bil enajsti, dvanajsto mesto pa je moral po padcu izpustiti nastop na kvalifikacijah.