Lorenzo v Barceloni do prvega najboljšega štartnega položaja z Ducatijem

Avtor prispevka: , objavljeno 16. junija 2018 .

Jorge Lorenzo je v tesnem obračunu z Marcom Marquezom uspel doseči najboljši štartni položaj, svojega prvega na motociklu moštva Ducati. Španec je bil 0.066 sekunde hitrejši od aktualnega svetovnega prvaka, ki se je s tekmeci pomeril že v prvi kvalifikacijski skupini. Iz prve štartne vrste bo dirko začel še Lorenzov moštveni kolega Andrea Dovizioso, v drugi štartni vrsti pa bodo stali Maverick Vinales, Andrea Iannone ter Danilo Petrucci, ki je v zadnjem krogu zmotil Marqueza, ki bi sicer morda uspel premagati rojaka na Ducatiju.

Valentino Rossi je bil po napaki v hitrem krogu sedmi, z 0.586 sekunde zaostanka za Lorenzom, osmi čas pa je dosegel Johann Zarco. Zadnji mesti v najhitrejši deseterici sta zasedla Tito Rabat ter Cal Crutchlow, ki je v zadnjem hitrem krogu padel.