Lorenzo sezono začenja s prvega mesta, Rossi peti

Avtor prispevka: , objavljeno 19. marca 2016 .

Jorge Lorenzo je postavil čas 1:54.543, a je na zaviranju v prvem zavoju zadnjega poizkusa napravil napako in tako odprl vrata tekmecem, ki pa je niso izkoristili. Dirkač Yamahe se je tako v zgodovino zapisal kot dirkač z največ štarti z najboljšega štartnega mesta. Marc Marquez je aktualnemu prvaku prišel še najbližje, za njegovim časom je zaostal le 0.091 sekunde, potem ko je svoj zadnji poizkus nevede začel, ko so se kvalifikacije že končale. Španec je sicer odpeljal krog v 1:54.2, kar bi bilo dovolj za prvo mesto, a se na njegovo žalost ni štel. Za nameček pa je dirkač Honde ob koncu kvalifikacij še skoraj padel, ko se mu je ponesrečila simulacija štarta.

Maverick Vinales je poskrbel za veselje v taboru Suzukija, saj je postavil tretji čas, medtem ko je Andrea Iannone v prvo četverico uvrstil še četrto znamko motorja. Italijanu je v hitrem krogu ponagajal Scott Redding, a dirkač Ducatija je kljub temu uspel premagati Valentina Rossija, ki je kvalifikacije končal na petem mestu.

Šesti je bil Andrea Dovizioso, sedmi pa Dani Pedrosa na drugi Hondi. Na rep deseterice pa so se uvrstili Hector Barbera, Pol Espargaro ter Cal Crutchlow.