Lorenzo: Marquez je neverjetno hiter

Avtor prispevka: , objavljeno 24. septembra 2016 .

Aktualni svetovni prvak, Jorge Lorenzo je priznal, da je Marc Marquez na dirkališču Motorland v Aragoniji kvalifikacije odpeljal na neverjetno visokem nivoju. Vodilni v točkovanju svetovnega prvenstva je prevladoval na kvalifikacijah in si pridirkal četrti zaporedni najboljši štartni položaj na VN Aragonije v razredu MotoGP, šesti v letošnji sezoni, ter rekordni 64. v karieri.

Dirkač Honde je odpeljal nekaj hitrih krogov, ki so bili vsi dovolj dobri, da bi dirko začel s prvega mesta, njegov najboljši pa je bil 0.631 sekunde boljši od najbližjega tekmeca, Mavericka Vinalesa. “Tu je ravno obratno, kot v Misanu,” je dejal Lorenzo, ki je na tretjem mestu za Marquezom zaostal 0.661 sekunde. “Tu Honda deluje odlično in Marc lahk dirka na neverjetno visokem nivoju.”

Dirkač Yamahe je bil sicer zadovoljen s svojim krogom, ki je bil skoraj dve desetinki sekunde boljši od kroga, s katerim se je na šesto mesto kvalificiral njegov moštveni kolega Valentino Rossi, a ga skrbi, kako hiter bo lahko na dirki, saj morda mehka zadnja guma ne bo zdržala dovolj. “Michelin je pripeljal zelo trde prednje in zadnje gume, kar nam ne ustreza najbolj. V ovinek težko prenesem dovolj hitrosti, saj me vedno odnese z linije,” je pojasnil Španec. “Z mehko zadnjo gumo sem lahko odpeljal dovolj dober krog, da sem se uvrstil v prvo vrsto, težava pa je v tem, da jutri morda ne bomo mogli uporabiti te gume, saj se hitro obrablja, še posebej desna stran.”

Če želiš, nam lahko prek PayPala hitro in varno nameniš donacijo. Vsak prispevek nam pomaga, vaša ekipa Svet hitrosti!