Iannone s Suzukijem dobil drugi dan testiranj

Avtor prispevka: , objavljeno 31. januarja 2017 .

Dirkači so v Sepangu šele popoldan lahko zares začeli z drugim testnim dnevom, saj je bila dopoldan steza še vedno namočena od ponedeljkovega dežja.

Ob koncu dneva je najhitrejši čas zabeležil Andrea Iannone. Dirkač Suzukija je štoparice ustavil na 1:59.452. 0.407 sekunde za njegovim časom je zaostal novinec pri Yamahi, Maverick Vinales. Če so včeraj na vrhu razpredelnice prevladovali Ducatijevi dirkači, tokrat temu ni bilo tako. Najboljši dirkač na Ducatiju je bil Alvaro Bautista, ki je za manj kot štiri stotinke sekunde ugnal Valentina Rossija. Tako Rossi kot Vinales sta preizkusila tudi okrov motorja, na katerega so bila pod pokrov skrita aerodinamična krilca. Italijan je na četrtem mestu za Iannonejem zaostal že več kot 0.8 sekunde.

Potem ko je bil včeraj šele sedemnajsti, je danes Jorge Lorenzo pokazal malce boljšo formo. Dosegel je osmi čas, za najboljšim pa je zaostal nekaj več kot sekundo. Za odtenek je bil boljši moštveni kolega Andrea Dovizioso, pred tovarniška dirkača Ducatija pa sta se uvrstila še Johann Zarco ter Hector Barbera.

Aktualni svetovni prvak Marc Marquez je odpeljal deseti čas. Španec na mokri stezi ni veliko vozil, ko pa se je proga posušila, je petkratnega svetovnega prvaka na cedilu pustila njegova Honda, na kateri je odpovedala električna napeljava.

Prvo uradno testiranje se konča jutri, ko bo na stezi znova tudi Casey Stoner.